הדרכות לקייטנות

 
 
 

אפרוחים (ילדי הגנים 4-6):


- מסביב לעולם בפחות מיום: במוזאון נטייל בעקבות בעלי החיים ברחבי העולם: נתחיל במדבר יהודה "אצלנו בבית" ונגיע לאפריקה, דרום אמריקה ואפילו אוסטרליה! במרכז הלמידה נחקור חסרי חוליות המגיעים ממקומות רחוקים (כמו וייטנאם, אוסטרליה ועוד....) והמתארחים אצלנו.

- חיות זה כל הסיפור...: חיות בספרי ילדים: מה הקשר בין פיל, נשר, קיפוד ואריה ? זו לא התחלה של בדיחה! זו התערוכה החדשה שנפתחה במוזאון ומספרת את סיפורם של בעלי החיים שאנו מכירים מספרי הילדים. מהמוזאון נמשיך למרכז הלמידה ונכיר את בעלי החיים מקרוב: מה הם אוכלים, איפה הם חיים ומה מיוחד בהם.

לבתי ספר:

- איך הופכים זבל לזהב? האם ידעתם שמעילי הפליז שלכם מיוצרים מבקבוקים? מה זרקתם היום לפח? בתערוכה "הצילו זבל" שבמוזאון נצלול אל מעמקי שקיות האשפה שאנו "מייצרים" ונשמע כמה עובדות מפתיעות על מה שבתוכן. במרכז הלמידה נכין "זהב" מ"פסולת".
מיועד לכיתות א' - ו'.

- האדם הקדמון והטלפון החכם: אתם חושבים שהאימוג'ים הם המצאה של המאה ה- 20 ? בואו להכיר את האימוג'ים של האדם הקדמון ולראות איך הוא הסתדר בלי טלפון חכם. נפגוש את טיפוסי האדם הקדמון: מי היה האדם הראשון שהשתמש בכלי אבן? ומי היה האדם הראשון שצייר? איך הם נראו? היכן הם גרו? מה הם אכלו? איך הם תיקשרו? (ואיך אנחנו יודעים את כל זאת). נמשיך לסדנה ונצייר כמו הקדמונים (ציורי מערות), נתנסה בעבודה עם כלי האבן שלהם, "נדבר" בשפת הציידים, נזהה עקבות של בעלי חיים ועוד...
מיועד לכיתות א' - ו'.

- דינוזאורים: לטי-רקס היו נוצות? לא יכול להיות!... (התשובה היא כן!). במוזאון ובמרכז הלמידה נכיר את יצורי הענק, אבות הזוחלים ששלטו על פני כדור הארץ לפני מיליוני שנים. נשמע על תגליות חדשות בנושא דינוזאורים, נלמד על מאובנים ולסיום נקנח בהכנת "מאובן" אותו יוכלו הילדים לקחת עמם. מיועד לכיתות א-ד.

תעתוע של סיפור: מציאות או דמיון? האם מה שאנו רואים באמת קיים ? נשתעשע ונתנסה בתעתועי ראייה ונבין כיצד הם פועלים. נוכל לתעתע באחרים בעזרת יצירות שנכין במהלך הפעילות.
מיועד לכיתות א' - ו'.


*הפעילויות מותאמות לעמידה בתנאי התו הסגול
משך כל פעילות כשעתיים.
עלות: 25 ₪ לילד